Δείτε αναλυτικά παρακάτω τι είπε ο βοηθός προπονητή της ΠΑΕ ΑΕΛ, Αλέξανδρος Βεργώνης, μιλώντας για την εντός έδρας αναμέτρηση με τον Αλμωπό Αριδαίας.

Αναλυτικά ο Αλέξανδρος Βεργώνης
«Είχαμε να αντιμετωπίσουμε έναν ανταγωνιστικό αντίπαλο ο οποίος είχε μόλις πέντε ήττες μέχρι τώρα στη σεζόν. Ήταν ένα ματς στο οποίο μας έδωσαν χώρο και χρειαζόταν υπομονή. Θεωρώ ότι την είχαμε την υπομονή. Καταφέραμε να πετύχουμε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Είχαμε την κατοχή της μπάλας, σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, μέχρι και το τέλος, όπου καταφέραμε προς στο τέλος του αγώνα στο 83ο λεπτό να γίνει το 2-0 και να «σφραγίσουμε» θα έλεγα τη νίκη. Κρατάμε σίγουρα για ένα ακόμα αγώνα το μηδέν παθητικό, κάναμε ένα σερί πέντε νικών είναι σημαντικό, ακόμα πιο σημαντικό, εγώ τουλάχιστον αυτό που ένιωσα, ήταν η στήριξη του κόσμου από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, σ’ έναν αγώνα, ο οποίος μέχρι το 83′ ήταν ρευστός, με το 1-0 αυτό εννοώ. Τους ευχαριστούμε και τους θέλουμε μαζί μας στη δύσκολη συνέχεια».